Творчі акції:
3 лютого в клубі "Гармонія" центральної районної бібліотеки імені Івана Франка відбулася зустріч з економістом Вірою Глібовою, яка запропонувала слухачам годину корисної інформації «Децентралізація – зміни заради майбутнього».


Децентралізація влади в Україні – це проект нової України, стратегія і тактика демократичних перетворень в суспільстві, тому актуальна і важлива для кожного з нас. Доступно і цікаво розповіла Віра Олександрівна своїм слухачам про основні напрями реформи: зміни до Конституції України, передача влади від центральних до місцевих органів, створення спроможних територіальних громад. Детально розглянула питання фінансування місцевих бюджетів, їх наповнення і витрати. Звернула увагу на позитивні сторони процесу децентралізації та про його ризики для суспільства та громади. Слухачі активно реагували на інформацію економіста, задавали питання, уважно слухали відповіді та довго ще обговорювали перспективи нових змін. Також члени клубу"Гармонія" ознайомились з переглядом літератури "Децентралізація влади і місцеве самоврядування".
Мій дім – моя фортеця. Цей вислів не втратив своєї актуальності і сьогодні. Щоб розглянути, які види житлово-комунальних послуг бувають, та як вони поділяються за порядком затвердження на них тарифів, 27 січня читачі бібліотеки імені Олександра Грибоєдова під час юридичної консультації «Тарифи на житлово-комунальні послуги в Києві», зустрілись з правозахисниками Української Гельсінської спілки – головою правління Миколою Козирєвим та юристом Євгеном Чекарьовим.


Під час заходу зроблено експертно-правовий аналіз на тарифи, проконсультовано, як провести перерахунок вартості спожитого тепла з урахуванням різниці між нормативною і фактичною температурою «на вулиці» та як повернути надлишок платежів. До речі, були і поради щодо застосування енергозберігаючих технологій.
1 лютого в бібліотеці № 11 відкрилась постійнодіюча книжкова виставка «English: step by step» для тих , хто хоче йти в ногу з часом, хто розуміє, що без знань англійської сьогодні важко щось досягти в житті.


Для чого ми вивчаємо англійську мову? – Це ж так просто! Тому що з іноземними мовами нам відкритий увесь світ! Знання іноземної мови відкриває багато можливостей перед людьми, ці знання дають нам можливість спілкуватися з представниками різний національностей, подорожувати різними країнами світу, читати книжки різних авторів в оригіналі. Все це розширює наше світобачення. Англійську часто називають мовою комунікації. Мабуть, через те, що все людство на планеті негласно вирішило спілкуватись саме цією мовою. ® Приблизно 1.500.000.000 людей говорять англійською. Ще 1.000.000.000 людей вивчають цю мову. ® Майже всі міжнародні конференції та конкурси проводяться англійською мовою. ® Переговори та наради дипломатів й політиків з різних країн ведуться англійською. Англійська мова – це основна мова таких організацій, як ООН , НАТО тощо. Бібліотекарі впевнені, література, що експонується, допоможе всім , хто щойно почав вивчати англійську або продовжує її вивчення . Тому що це дуже цікаве заняття, яке приносить задоволення. Ukrainе speaks English - незабаром стане реальністю.
У центрі Києва, на Терещенківській вулиці, в будинку №5 жив та творив великий український поет, перекладач, видатний державний і громадський діяч Павло Григорович Тичина. З 1980р. тут відкрито Літературно-меморіальний музей-квартиру, який 31 січня , з нагоди святкування 125-річчя від дня народження поета, й відвідали працівники і читачі бібліотеки ім. В.Некрасова.


Перед переглядом експозицій (меморіальної і літературної) відвідувачам було запропоновано документальний фільм «Посвята Павлові Тичині», який своїм змістом розширив уявлення про творчу діяльність та життєві стежки Павла Тичини. До меморіального комплексу входять кабінет, бібліотека, вітальня, спальня. В цих приміщеннях відтворено прижиттєву обстановку життя поета. У пам’яті відвідувачів музею-квартири назавжди залишиться світлий образ неперевершеного майстра поетичного слова. Працівники бібліотеки до дня народження Павла Тичини підготували виставку - ім’я «Лицар поезії». Літературно-музейна екскурсія «Ще не раз колись розквітну» дуже сподобалась читачам.
Ми думаєм про вас. В погожі літні ночі,
В морозні ранки, і вечірній час,
І в свята гомінкі, і в дні робочі
Ми думаємо, правнуки, про вас
Василь Симоненко
Українцям притаманно думати про своє прийдешнє покоління. З історії ми знаємо, що більше 400 років українці боролися за свою свободу і незалежність із постійною думкою, що моїм дітям і онукам буде жити ліпше у вільній, своїй країні. Саме з цією думкою, 22 січня 1919 року, був проголошений Акт Злуки західних і східних українських земель.


Сьогодні ми усвідомлюємо важливість цієї події, про це наголосив історик, письменних, сценарист, художник Анатолій Горовий 21 січня у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні, представляючи громаді художника Цезаря Ганушкевича, який презентував відкриття своєї виставки «Дорога до дому», та письменницю, журналістку, громадську діячку Тетяну Череп-Пероганич на її вечері-автографі «Україно, до тебе іду на поклін, Молитвами звеличую всюди». Тетяна Павлівна розповіла присутнім свій життєво-творчий шлях, прочитала поезії, які у більшості слухачів викликали щемні сльози туги, болю, смутку. З великою любов`ю та теплом згадала пані Тетяна своїх найрідніших – батька та матусю, рідну хату, село, прочитала їм присвяту. Багато говорила поетеса про Україну, її минуле і сьогодення, ділилася своїми роздумами про майбутнє держави. Велику увагу приділила жіночій долі, коханню, материнству. Тетяна Павлівна не тільки розповідала, але й залучила усіх присутніх до цікавого діалогу. Кожен учасник вечора отримав листочок із віршованими рядками у яких стоїть її, жіноче, запитання і попросила дати відповідь.Слухачі активно вступили у цей діалог. Поетеса з великою зацікавленістю ставилася до відповідей. Чимало із них їй прийшлися до вподоби і пообіцяла взяти їх собі на озброєння. Багато цікавого розповів про свою дружину Юрій Пероганич. Друзі : Тетяна Іванчук, Руслан Іщук доповнили його. А поет Юрій Титарів прочитав відповіді та дружню пародію на поезію пані Тетяни. Цезарій Ганушкевич вперше почув поезію Тетяни Павлівни і не залишився до неї байдужим. Презентацію своєї виставки він почав словами вдячності за теплу і щиру поезію, яка не залишила його байдужим, а «пробивала у ньому скупу чоловічу сльозу». Із великою зацікавленістю слухали присутні розповідь художника про створені ним полотна, про відчуття, з яким вони були написані, про цікаві, а іноді і кумедні випадки їх створення. Теплий камерний вечір-автограф добігав кінця. На згадку була зроблена загальна світлина. Та присутнім не хотілося розходитися. За ароматним чаєм продовжилося мелодійно-мистецьке спілкування. Як добре, що ці швидкоплинні години принесли тепло та радість присутнім, яке вони будуть, упевнені, часто згадувати.
Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок нашої історії. 22 січня 1919 року – це дата, якій судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності України. В цей день весь український народ віддає шану тому вікопомному Акту злуки, коли були зламані кордони між двома українськими республіками. Акт об’єднання засвідчив духовну і культурну єдність українського народу, став важливим кроком до утвердження України на політичній карті Європи. Саме цій знаменній події присвячена історико-патріотична виставка «І східна, й західна родина – це нероздільна Україна», яка експонується в бібліотеці імені Андрія Головка.


На виставці представлено як навчальні посібники з історії України та книги відповідної тематики, так і періодичні видання, на сторінках яких висвітлюється ця історична подія. Віримо, що будуть зруйновані кордони і в душах українців, і вони об’єднаються заради однієї величної мети – побудови економічно та духовно багатої, вільної та щасливої України.
19 січня для читачів бібліотеки імені Олександра Грибоєдова проведено зустріч-діалог з головою правління Української Гельсінської спілки з прав людини Миколою Козирєвим на тему "Правові проблеми, що нас турбують".


Щоб користуватися своїми правами, відстоювати їх, перш за все їх потрібно знати. Комунікативною платформою для надання безоплатної правової допомоги є Українська Гельсінська спілка з прав людини. Микола Кузьмич розповів про плани спілки на 2016 рік та висвітив правові питання, які найбільше цікавлять користувачів: право на соціальне забезпечення, житлове , сімейне та спадкове право тощо. Зустріч відбулася у формі конструктивного діалогу, що й визначило її високу ефективність. Ґрунтовною інформаційною підтримкою став перегляд літератури "Швидка юридична допомога".
Морозець пощипує і сніжок хрустить…
Кришталева зимонька всіх нас веселить!

14 січня бібліотека № 11 запросила учнів 4 класу ЗНЗ № 45 на літературно-музичній ранок «Прийди до нас, зимова казко!».


Юні читачі розповіли, як вони люблять зиму, як чекали на зимові свята – День Святого Миколая, Новий рік, Різдво та на зимові розваги, коли навколо іскриться блискучий сніжок й можна кататися на лижах, ковзанах, спускатися з гірки на санчатах, ліпити снігову бабу, гратися в сніжки, кидатися сніговими кульками, будувати сніговий палац або фортецю. Тому не дивно, що літературно - музичний ранок в бібліотеці це ще одна добра і весела зустріч із чудовими святами і розвагами, яких було безліч на зимових канікулах. Багато конкурсів, вікторин, рухливих ігор і змагань підготувала і провела бібліотекар Тетяна Овчарова на веселому й пізнавальному заході. Сніговичок був дуже задоволений знаннями дітей про зиму і нагородив переможців медалями «Знавець зими» і, звичайно, солодощами. А книжкова виставка «Зима крокує – свята дарує» запросила дітей познайомитися з цікавими книжками про зиму, звичаї та обряди українського народу.
17 січня 2016 року відбулося 37 за переліком і перше в цьому році засідання краєзнавчого клубу «Кияни».


Привітавши всіх присутніх з минулими святами, голова клубу Віталій Баканов розповів історію людини, з яким йому пощастило працювати в ДКБ Геофізичного приладобудування по вул. Западинській, 5. Це киянин Анатолій Сергійович Превиш, який за роки життя домігся успіху в багатьох галузях: будучи інженером він мав успіх і в роботі, і в спорті, і музиці. Анатолій Сергійович також малював дивовижні картини на кульмані (креслярська дошка) за допомогою туші і пера. Для своєї творчості він вигадав назву - «Кульманізм». Свого часу його твори були не прийняті відомим журналом «Юність», однак про нього написали журнали «Радуга» і «Картонажник». Доповідачу вдалося поспілкуватися з родичами Анатолія Сергійовича. Від них він отримав копії картин, які з радістю продемонстрував на засіданні клубу. Євген Рейцен розповів про те, як був заснований Міжнародний день шахової композиції. Дату 4 січня запропонував безпосередньо сам Євген Рейцен. І, починаючи з 2008 року, 4 січня прийнято вважати Міжнародним днем шахової композиції. Щорічно Євген Рейцен готує подарункові календарі і обов'язково пише вірш, приурочений до цієї дати. У цьому 2016 році був написаний марш шахової композиції, який автор зачитав всім присутнім. Наостанок, доповідач розповів, що днями в друк піде нова книга «Будівничий», куди увійдуть його вірші: «С юбилеем, клуб «Кияни»!» та «Песня о киевском трамвае». Гість клубу Петро Семілєтов розповів про свою книгу «Ересь о Киеве», над якою він працював майже 3 роки. На 1600-х сторінках знайшлося місце всьому – Кирилівським висотам з їх маловідомими печерами, перекази про те, що Київ був Троєю, а Кий - супутником Геракла, опису всіх київських Лисих гір, загадкової особистості Віщого Олега, курганам Совок і Воскресенки і не тільки. Виступ був дуже цікавим, було задано автору багато питань, на які були отримані відповіді. Потім взяв слово Вадим Ляшенко, розповівши кілька кумедних історій, пов'язаних з радіозв'язком післявоєнного періоду в Києві. Одну історію він почув від мічмана радіорозвідки з військової частини, що знаходиться на Рибальському п-ві. Колись у солдатів цієї частини була військова місія на Кубі, де їм вдалося змайструвати антену для прийому телепередач з США. На жаль, антена мала недолік – вона викликала перешкоди на місцевому телебаченні і, відповідно, хвилю обурення у місцевих жителів. Варто відзначити, що Євген Рейцен підготував чудові календарі на 2016 рік з фотографіями учасників клубу «Кияни». На цьому засідання клубу не закінчилося. Традиційно його учасники ділилися знаннями і спогадами про Київ і киян за чашкою гарячого чаю. Наступне засідання заплановано на 6 лютого.
В Новий Рік зійшлись звірята
Круг ялинки танцювати:
Заєць, білки рудолиці,
Вовк, кабан та дві лисиці...

Зима дарує нам чудові свята, коли дітки можуть в досталь насолодитись подарунками, іграми та забавами. Так у бібліотеці імені Корнія Чуковського для дітей 14 січня закружляв хоровод масок «У Снігуроньки, малята, в друзях: білочки, зайчата» за участю вихованців дитячого навчального закладу № 570.


Разом з малечею бібліотекарі Найдич Ольга та Денисенко Олена провели такі ігри: «Іграшка по колу», «Снігові грудки» та кружляння «Сніжинок-пушинок». Після ігор та забав дітвора закружляла у веселому хороводі.
Легкий морозець і білий сніг за вікном. Швидко закінчується день, і починається ніч. Ось такий він місяць грудень. Проте у господі (бібліотеці Дружби народів) тепло і затишно. 13 січня в бібліотеку завітали гості – члени клубу «Світлиця». Для них було проведено етнографічну мозаїку “Колоритна мандрівка зимовими святами”. Особливу увагу було приділено святу Маланки. За християнським календарем 13 січня – день преподобної Меланії-римлянки. Маланчин вечір співпадає з вечором щедрої куті на передодні старого Нового року.


До бібліотечної господи завітала ціла ватага щедрувальників. Відбулося чудове відроджене народне дійство: усі працівники бібліотеки і гості були задіяні в ньому: ходили з зіркою, вертепом, водили «Козу», лікували її від уявних хвороб, бо “Коза” – це встановлений обряд – гра з піснями, музикою. Та її хвороба, вмирання і воскресіння – символ циклічності часу і повороту сонця на літо, а також віра у безсмертя. Співали колядки, щедрівки, за українським звичаєм до столу було приготовлено багато різних страв. Уперше в бібліотеку завітала група хору «Надія», що діє при Територіальному центрі соціального обслуговування Подільського району міста Києва. Вони співали старовинні пісні, щедрівки і були справжньою окрасою свята. Зимові свята дуже цікаві. В них багато обрядів, які ми намагаємося передавати наступному поколінню. На свято Маланки завітали і діти, які були задіяні в театралізованому дійстві. Вони дізналися багато цікавого про зимові свята і традиції і надовго запам’ятають цю чарівну магію українських свят. Тому разом бережімо свої традиції і обряди і передаваймо цей скарб майбутньому поколінню. Яскравим доповненням до заходу була фольклорна виставка: «Зима щедра на свята» (Святвечір, Різдво, Хрещення, Стрітення).
Святки… Це найулюбленіші свята українців. Час, коли скрізь лунає сміх, звучать величальні пісні, побажання миру, щастя, радості, добробуту, коли зустрічається родина, як би далеко хто не знаходився від домівки та на Святки поспішає до рідної оселі, провідуються родичі, хворі та убогі і частуються кутею та різними смаколиками. 13 січня, на Меланку, до бібліотеки сімейного читання імені Садріддіна Айні завітали читайлики із 3-Б класу ЗНЗ №199 на фольклорну годину «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на здоров`я!».


Бібліотекар Ольга Соломонюк запросила третьокласників у чарівну етнографічну подорож зимовими святами. Під час бесіди школярі пригадали порядок українських Святок від Різдва Христового до Водохрещі. Ольга Вікторівна, спираючись на знання дітей, поглиблювала їх цікавими поясненнями, що знаменує те чи інше дійство: чому буває голодна та щедра кутя, хто ходить колядувати, а хто засівати, що означає «водити козу» тощо. Згадала бібліотекар і знаменитого українського етнографа Петра Косача, батька Лесі Українки, завдяки якому змалечку донька добре зналася на українських традиціях, повір'ях та легендах, які активно застосовувала у своєму поетичному слові. Ольга згадала, що на святкуванні веснянок із волинськими дітьми, маленька Леся промочила ніжки і сильно захворіла. Із цією недугою вона боролася усе своє життя, була змушена лікуватися за кордоном і дуже сумувала за рідною Україною, її традиційними святами та прочитала дітям поезію Лесі Українки «Надія», наголосивши велику любов цієї мужньої людини до України. Бібліотекар закцентувала увагу третьокласників на те, що українські традиції передаються із покоління в покоління й зазначила неоціненну роль етнографів, письменників у збереженні та передачі цих традицій своїм нащадкам. Потім школярі заколядували працівникам бібліотеки. За гарні колядки кожен із них отримав по смачній цукерці. Для своїх колядників бібліотекарі приготували цікавий відеозапис колядування дітей музичної школи № 3 міста Луцька. Переглядаючи цей відеозапис, третьокласники підспівували знайомі колядки та уважно слухали нові. Наприкінці фольклорної години Ольга Соломонюк наголосила гостям на тому, що існує велика кількість колядок. Побажала дітям вивчити нові, з якими їх будуть чекати наступного року, а потім школярики мали можливість поринути у таємничий та прекрасний світ книжок. Із великим задоволенням вони завітали до улюбленого Казкограду, взяли до рук цікаві книжки та із задоволенням їх читали. Раділа душа у працівників бібліотеки, які спостерігали за вдумливими обличчями, допитливими оченятами третьокласників. Росте нове покоління КНИГОМАНІВ!!!
Кожна нація має свої звичаї, що набувалися протягом багатьох століть і освячені віками. Новорічно-різдвяний цикл свят – особливий: за кожною назвою – давня історія, обрядом – винятковий фольклор, символом – етнографічна оригінальність. Свята Різдва Христового чекають з нетерпінням і дорослі, і малі. Воно приносить чимало радощів, веселощів та солодощів. Свято тішить своїм затишком, спокоєм та надіями на краще майбутнє. Та чи знаємо ми, як його святкувати?


Під час народознавчої години «Різдвяна обрядовість українців», що відбулася в бібліотеці імені Андрія Головка, учні 7 класу ЗНЗ № 3 долучилися до чарівної містичної феєрії різдвяних свят, дізнались про традиції святкування Різдва Христового в різних регіонах України, читали колядки і щедрівки, віншування, якими діти вітали рідних із Різдвом. Особливо їм сподобалось:
Маленький Ісусик не спить, не дрімає,
Своїми ручками весь світ обнімає,
І вашу родину, і вашу хатину, і всю Україну.
Христос народився! Славімо його!
Ці рядки школярі швидко вивчили напам’ять під час заходу. Біля книжкової виставки «Тихо стукає у шибку ніч Христового Різдва» вони познайомилися з традиційними атрибутами свята, з народними прикметами, що пов’язані з Різдвом.
Хай днів різдвяно-новорічних
Не змарновано буде й секунди!
У щастя вогні, розпалені в січні,
Хай горять до наступного грудня!


24 грудня в бібліотеці Дружби народів відкрилася виставка робіт грецького майстра фотографії Костаса Асіміса «Наш Афон». Ініціаторами фотовиставки були галерея "Соборна", просвітницький центр кафедрального собору УПЦ


Фотовиставка «Наш Афон» побувала вже в багатьох місцях Києва, долучилася до цього просвітницького проекту і бібліотека Дружби народів. Відкрила експозицію координатор інформаційно-просвітницького проекту фотовиставки «Наш Афон», менеджер виставкової зали галереї «СОБОРНОЇ» Інна Іванівна Брич. Відвідувачі виставки дізналися, що у 2013 році відомий грецький фотохудожник Костас Асіміс передав більше 80 унікальних фотознімків Святої гори до виставкового фонду галереї «Соборна». Його світлини присвячені історії становлення та розвитку життя монахів на Святій Горі Афон, афонським храмам, побудованим у стилі візантійської архітектури, сценам із життя мешканців Святої Гори. На відкриття виставки було запрошено ієрея Володимира, який розповів багато цікавого із життя монахів, виконав духовні пісні під супровід гітари, потім було проведено захоплюючу екскурсію по надзвичайно цікавій фотоекспозиції . На виставці, крім власних фоторобіт нашого сучасника Костаса Асіміса, представлені архівні чорно-білі світлини середини XIX – початку XX століття . Виставка справила велике враження, крізь призму об’єктива присутні мали змогу доторкнутись до життя Святої Гори Афон.
У святково прикрашеній залі центральної районної бібліотеки імені Івана Франка 24 грудня зібрались читачі на новорічне свято "Новорічні пісні і жарти, і душі молодої вогонь". Перед слухачами виступив вокально-хоровий ансамбль "Ветерани Подолу" територіального центру соціального обслуговування Подільского району під керівництвом Миколи Рудницького.


Концерт розпочали українськими піснями, далі коцертна програма була різноманітною і цікавою. Звучали пісні про зиму, романси, поетичні поздоровлення та власні вірші, присвячені зимовим святам. Було багато цікавих конкурсів, жартів. І звичайно на свято завітав Дід Мороз, який привітав всіх з Новим роком і розповів про свої новорічні пригоди. Такий святковий концерт підняв всім настрій, додав бадьорості, енергії та оптимізму перед святами. А бібліотекарі підготували читачам перегляд літератури "Ялинки свято срібносніжне".
24 грудня бібліотека імені Юрія Збанацького провела майстер-клас «Зимова феєрія» з виготовлення новорічних прикрас.


У новорічну ніч до всіх слухняних хлопчиків та дівчаток аж із Північного Полюса завітає Дід Мороз, щоб залишити під пухнастою яскраво вбраною ялинкою подарунки. В очікуванні на нього учасники творчої лабораторії «Майстра Саморобка» виготовляли незвичайну оздобу для ялинки. Дід Мороз, напевно, буде приємно здивований, побачивши серед прикрас і свій портрет. Саме такими цікавими роботами були зайняті наші учасники. На майстер-класі діти не лише виготовляли прикраси для ялинки, а й розгадували новорічні лабіринти, кросворди. Гарного настрою дітям принесли журнали «Академія Саморобко», «Умійко», «Жасмін», «Жирафа Рафа», які запропонували читачам безліч цікавих прикрас та смаколиків до новорічних свят. Колектив бібліотеки щиро вітає всіх своїх читачів – і маленьких, і дорослих, всіх, хто пройшов з нами цей рік, з наступаючим Новим роком! Нехай всі мрії здійсняться! Кращі книги будуть прочитані, а найкращі – написані. Нехай цей рік принесе в історію людства ті сторінки, якими через століття наші нащадки будуть пишатися.
24 грудня в клубі «Затишок» відбувся новорічний вогник «Рік Новий вирушає в дорогу», на якому до присутніх з привітанням звернулась завідувач бібліотеки Тетяна Маркевич.


В «Новорічному серпантині» провідного бібліографа Ніни Бойко йшлося про те, як зустрічають Новий рік і прикрашають красуню-ялинку народи світу. Ніна Павлівна ознайомила учасників зустрічі з історією виникнення святкування Нового року, коли стали прикрашати красуню-ялинку, розповіла про традиції зустрічі Нового року в різних країнах світу. Своїми спогадами «Згадаю рік, той рік Новий, що в пам`яті цвіте моїй» поділися учасники вогнику. В святковому новорічному концерті «Ой, зішла зоря…» взяли участь Анатолій Боков, Людмила Верета, учні музичної школи № 12.
Ура !!! В Україні на один дитячий журнал стало більше! До розмаїтої компанії пізнавальних журналів додався ще один – «Колосвіт». «Подорожуй світом знань» – ось девіз цього новачка! Знайомство з певною країною, її традиціями, культурою, винаходами – це все знайде кожний читач, коли відкриє цей чудовий журнал. Яскраві сторінки розкажуть, як весело провести час, запропонують пограти в цікаві ігри або провести досліди, запросять пройти заплутаними лабіринтами, навчать готувати різні смаколики. А ще, цей журнал має свою родзинку – створення мережі живого листування. В кожному номері читач знайде листівку, яку треба заповнити і надіслати за певною адресою. Перелік адрес можна подивитися на сторінці у Фейсбуці – www.facebook.com/kolosvit. Таким чином, діти зможуть знайти собі друзів в інших містах України і навіть інших країнах. Можливо завдяки такій потрібній ініціативі українські школярі відродять майже забуту, але таку приємну традицію писати одне одному паперові листи. Про всі ці неймовірні речі бібліотекарі разом з учнями 3-Б класу ЗНЗ № 2 дізналися від головного редактора видавничого дому «Жирафа Рафа» Олени Анатоліївни Човпун під час презентації журналу «Нехай тепло «Колосвіту» огорне тебе». Ця приємна подія сталася 24 грудня.


Гарним продовженням цієї передсвяткової зустрічі став невеличкий майстер-клас, метою якого було створити оригінальні книжкові закладки у вигляді паперових сніговичків, а також нагадати дітям про бережливе ставлення до книг та журналів. У підсумку: 25 сніговичків-закладинок вже з нового року стануть на захист книжкових сторінок. Сподіваємося на такі теплі й приємні зустрічі і в Новому році. Всіх вітаємо з прийдешніми святами і бажаємо тільки найкращого!
Новий рік – найочікуваніше свято. Багато хто любить зиму через це свято. Всі чекають новорічного чарівництва. Кожен вірить, що в новорічну ніч виконуються всі бажання. Особливо чекають Новий рік діти, адже Дід Мороз принесить їм купу подарунків. А як хочеться побачити справжнього Діда Мороза, коли він вночі кладе під ялинку подарунки! Струнка, пишна, пахуча новорічна ялинка – справжня окраса новорічних свят. Свіжа, принесена в дім із зимового морозу, вона наче казкова лісова принцеса веде за собою святковий настрій. Прикрашання новорічної ялинки – відповідальне та радісне заняття. 22 грудня учні 2-го класу ЗНЗ № 3 разом з працівниками бібліотеки імені Корнія Чуковського власноруч виготовляли з паперу прикраси для своїх ялиночок.


22 грудня у рамках програми « Бібліотека і школа : співпраця, культура, духовність» завідувач бібліотеки сімейного читання імені СадріддінаАйні взяла участь у педагогічній раді ЗНЗ №199, тема якої « Формування у підлітків активної громадянської позиції».


На обговорення цієї актуальної теми долучився Роман Кухарук, Голова Правління громадської організації «Український клуб», письменник, друг бібліотеки. Роман Васильович почав свій виступ із останніх історичних подій нашої незалежної держави, закцентувавши увагу на наші вікові цінності : нація, земля, єдність, гідність, мова, культура, достаток, добробут, здоров`я. Педагогічний колектив чекав почути якісь омріяні висоти у громадянському вихованні школярів, та почув від українського письменника надзвичайно прості та актуальні пропозиції : спочатку навчити грамотності, прищепити любов до читання, навчити поважати людей, які знаходяться в оточенні, берегти природу серед якої перебуваєш щоденно і все це сприятиме формуванню у підростаючого покоління громадянської позиції. Щирий українець порекомендував педагогам звернути увагу на такі книжки : Новий Заповіт, Джек Лондон « Мартін Іден», Стейнбек « Зима тривоги», Іван Гончаров «Звичайні історії», Костянтина Паустовського « Золота роза», Меллвіл «Мобі Дік». На велике переконання письменника, що саме ці твори сприяють формуванню у школярів активної громадянської позиції. Адже герої цих творів стають за приклад для копіювання у складних життєвих ситуаціях. Завідувач бібліотеки Світлана Батюк виступила із темою «Роль бібліотеки у формуванні громадянської позиції у читачів». Вона розповіла про організовані заходи бібліотекою для школярів : патріотичні години, презентації книжок, зустрічі з письменниками, митцями, які по краплині закладають у дитячих душах любов до рідного краю, повагу до людей, поглиблюють їхні знання про історичні процеси новітньої історії, розширюють уявлення про життя людей в нашій державі, формують український характер. Переглядаючи презентацію виступу Світлани Батюк, педагоги пошепки перемовлялися, згадуючи ці події, впізнаючи на світлинах учнів, себе та колег. По завершенню педагогічної ради було прийнято рішення. Одним із пунктів значилося: «Продовжувати співпрацю з бібліотекою сімейного читання імені СадріддінаАйні, як важливим чинником формуванні у школярів активної громадянської позиції. З цією метою розробити спільний план взаємодії школи та бібліотеки. » Віримо, що спільні дії бібліотеки та школи сприятимуть вихованню нової української елітної нації.
Ось вже два роки в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова засаджує квітучий сад києвознавства клуб "Кияни." На кожному засіданні засіваються зерна любові і вшанування Києву та киянам, а кожна нова презентована та подарована бібліотеці книга проростає міцним корінням в історії Києва й Подолу, даруючи диво-квіти незабутніх зустрічей з читачами. 20 грудня 36-е засідання клубу "Кияни" вразило різнобарв'ям цікавих повідомлень та презентацій нових книг. Віталій Баканов відкрив присутнім маловідомого поета Михайла Борисовича Дубинського, з яким був особисто знайомий. Михайло Дубинський проживав на Подолі на вулиці Оболонській, 6, розповівши цікаві факти його біографії та зачитав вірші, багато з яких присвячені рідному Подолу.


Ось вже два роки в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова засаджує квітучий сад києвознавства клуб "Кияни." На кожному засіданні засіваються зерна любові і вшанування Києву та киянам, а кожна нова презентована та подарована бібліотеці книга проростає міцним корінням в історії Києва й Подолу, даруючи диво-квіти незабутніх зустрічей з читачами. 20 грудня 36-е засідання клубу "Кияни" вразило різнобарв'ям цікавих повідомлень та презентацій нових книг. Віталій Баканов відкрив присутнім маловідомого поета Михайла Борисовича Дубинського, з яким був особисто знайомий. Михайло Дубинський проживав на Подолі на вулиці Оболонській, 6, розповівши цікаві факти його біографії та зачитав вірші, багато з яких присвячені рідному Подолу. Где тополь цвёл, и сам Подол, Казалось, вечен. Из дальних лет я столько шёл, Мечтал о встрече Кирило Степанець презентував свою нову книгу "Втрачені споруди Києва (1992 – 2015)". Кожна споруда була представником своєї епохи, а всі будівлі складали різнобарвну мозаїку київських вулиць. Чимало зі зруйнованих споруд увійшли до енциклопедичного видання "Звід пам'яток історії та культури України. Київ". І це ще неповна картина втраченого Києва... Ляшенко Вадим вразив інтригуючими фактами з життя курсантів Київського вищого військово-морського політичного училища, яке знаходилося на території Києво-Могилянської академії. А ще пан Вадим презентував книгу друга Віктора Некрасова Юрія Дулерайна "Киевские записки". Євгеній Олександрович Рейцен презентував новий альманах "Скіфія-2015. Осінь", до якого увійшли його вірші та подарував його бібліотеці. Захоплюючою була розповідь про зустріч з Мішелем Терещенком та презентація другої книги Мішеля, французького бізнесмена, нинішнього мера Глухова, прямого нащадка мецената Михайла Івановича Терещенка "В поисках клада семьи Терещенко". Олена Муравйова, щоб налаштувати присутніх на святковий настрій, зачитала свою статтю "Шоп-тур в начало 20 века," зануривши в Київ 1900 – 1913 років, щоб зробити передноворічні закупки та подарунки. А наступне засідання клубу заплановане на 17 січня 2016 року, яке традиційно відбудеться в бібліотеці імені Олександра Грибоєдова о12 годині.
17 грудня напередодні свята Святого Миколая бібліотека імені Валі Котика організувала літературно-музичне свято «Забілів снігами гай, іде Святий Миколай!» і запросила на нього учнів 2 – 4-х класів СШ № 10.


17 грудня напередодні свята Святого Миколая бібліотека імені Валі Котика організувала літературно-музичне свято «Забілів снігами гай, іде Святий Миколай!» і запросила на нього учнів 2 – 4-х класів СШ № 10. До свята працівники бібліотеки підготували виставку літератури «Мандрівка святого Миколая», і запросили Театр музичних інструментів під керівництвом Радміли Мещерської. Завідудувач бібліотеки Людмила Бабіна розповіла про дитячі роки святого, про дива-знамення, які явив Господь цьому незвичайному дитятку. А далі розпочалася чарівна казка про янголів, які шукали по землі хатинку святого Миколая, і як в цьому їм допомагали печерні гноми, болотні жаби і птахи, що літають високо у небі. Під звуки сопілки, дримби, шаманського бубну, маленьких цимбал та дзвіночків янголи подолали високі гори, широке море і знайшли те, що шукали. І полилася весела пісенька про святого, якій діти радо підспівували. Знайшовши і собі хатинку святого Миколая, діти підготували для нього листочки з побажаннями. Пані Радміла та Людмила провели майстер-клас по виготовленню конвертиків, до яких діти поклали вирізаний листок зеленого кольору – символ здоров’я, червоне серденько – символ кохання та срібну монетку, зроблену з фольги – багатство. Конвертики ці були ретельно згорнуті і відправлені у скриньку, яка доставить їх до святого Миколая. Схвильовані діти довго не могли вгамуватись і Радміла, включивши музичну шкатулку, попросила дітей закрити очі і уявити себе на чарівній галявині, де збуваються всі найпотаємніші мрії. Під веселу музику учасників свята пригостили солодощами.
17 грудня в переддень свята Миколая бібліотека імені Корнія Чуковського запросила маленьких читачів – учнів 1 класу ЗНЗ № 3 на майстер-клас «Він кладе під подушки подарунки і книжки».


Маленькі читайлики, які з нетерпінням чекають цього дня, щоб отримати подарунки, охоче виготовляли свій «Чобіток святого Миколая», щоб нагадати батькам про свято. А бібліотекарі Наталія Барзенок та Ольга Найдич допомагали декорувати виріб кожного. В залі експонувався перегляд літератури «Любий Миколаю, завітай до нас!».
Кулінарні посиденьки «Кухня народів світу» відбулися для учасників клубу «Світлиця», що діє при бібліотеці Дружби народів.


Скільки всього незвичайного можна почерпнути для себе в рецептах кухонь народів світу, якими цікавими стравами і поєднаннями продуктів можна урізноманітнити свій стіл – про це дізналися учасники кулінарного свята від ведучої Ірини Соколової. Їм була запропонована цікава мультимедійна презентація про національні страви різних народів світу, підготовлена друкована продукція у вигляді листівок-рекомендацій кращих кулінарних рецептів. Особливу увагу було приділено стравам української кухні. Гостям свята була запропонована дегустація страв української та італійської кухні, які вони із задоволенням спробували і дізналися про секрети їх приготування. До заходу бібліотекарем Розою Слободенюк було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Смачні страви для гарних господинь», яка зацікавила присутніх читачів та гостей. Кулінарні посиденьки, які пройшли в домашній, теплій атмосфері, усім дуже сподобалися. Кожен із учасників відмітив старання працівників бібліотеки і висловив слова подяки за проведений захід.
На календарі зима. Дітлахам так хочеться погратися в сніжки, покататися на санях, ковзанах, зліпити симпатичного сніговика, але, на жаль, чомусь немає снігу. В цьому і вирішили розібратися учні 4 класу ЗНЗ № 2, завітавши 16 грудня до бібліотеки імені Олександра Копиленка на екологічну мандрівку «Добре світло», яку провела координатор громадської мережі ОПОРА Алла Брезіцька.


Завдяки перегляду мультфільму «Добре світло», всі зрозуміли, що лампа розжарювання і парниковий ефект тісно пов’язані між собою, тож аби приходила сніжна зима, треба користуватись енергозберігаючими лампами. Юні читачі переконалися, що з новими знаннями їм буде легше про довкілля дбати. А ще наближається чарівна пора різдвяно-новорічних свят, то ж діти спробували себе у ролі добрих чарівників: із звичайних ламп розжарювання створили симпатичні ялинкові прикраси – сніговичків.
В бібліотеці № 11 протягом грудня проведено серію майстер-класів з виготовлення новорічних прикрас «Зроби свято власноруч».


В майстер-класах брали участь не тільки члени клубу «Натхнення», але і всі читачі, хто бажав власноруч виготовити новорічні ялинкові або прикраси для декорування приміщення. Бібліотекар Тетяна Вербівська запропонувала усім охочим взятися за рукотворну творчість і на особистому прикладі довела, що для ялинкових іграшок можна використовувати практично будь-які матеріали, що легко піддаються обробці. Зрозуміло, найбільш поширеним варіантом є різний папір. Елементарна техніка орігамі, ножиці, трафарети, трохи клею і фантазії – і ви всього за декілька хвилин маєте незвичайні ялинкові іграшки, різноманітні фігурки і декор. Це все можна виготовити самостійно навіть при мінімальних навичках, що дозволить заощадити час і кошти. Давайте разом радіти і творити тепле чарівництво своїми руками! Нехай зроблена власноруч іграшка або прикраса зігріють чиєсь серце! Це так просто!
Кожен пройдений день грудня неупинно наближає нас до Нового року. Та перш ніж його зустріти, у кожну оселю до дітей, хворих та немічних має зайти Святий Миколай. Адже українці з давніх часів вважають його – заступником простого люду ( до речі, його ім'я в перекладі з грецької означає «перемога народу»), особливо несправедливо скривджених. А ще він опікується подорожуючими та моряками.


У нас цього святого називають «скоропомічним» — адже він завжди спішить на допомогу тим, хто її потребує. За своє земне життя Миколай був взірцем чистоти, щедрості, справедливості, саможертовності, любові до ближнього. Саме тому цей Святий опікується дітьми і є для них прикладом. Упродовж року Святий Миколай разом із своїми Янголами пильнує за кожною дитиною аби оцінити її поведінку і відповідно зробити подарунок. Тому так люблять усі діти 19 грудня, день, коли Він тихенько «заходить» вночі до них із заробленими за рік подарунками. 17 грудня у бібліотеку сімейного читання імені Садріддіна Айні на святковий ранок «Йде з гостинцями, дарами Преподобний Миколай!» до учнів 3-Б класу ЗНЗ № 199 Він відправив свою фею – письменницю Тетяну Череп -Пероганич. Тетяна Павлівна побачила чемних, розумних українських школярів, які чудово декламували вірші про Святого Миколая. Письменниця прочитала для третьокласників свою казку « Хто кращий», дитячі поезії, оповідання «Подарунок від Святого Миколая» та запропонувала дітям інсценізувати авторську казку « Котик і друзі». Пані Тетяна обрала собі роль Казкаря. Вона розповідала казку, а школярі тут же її « зіграли», озвучуючи та зображаючи дійові особи : Котика, Песика, Півника, Курочок, Соловейка та Сонечко. Глядачі, а ними стала частина дітей класу, вчителька, батьки та працівники бібліотеки, весело сміялися та щиро аплодували «артистам». Великою несподіванкою для гості стало дитяче декламування її поетичної збірки «Теплі мамині казки». Тетяна Павлівна від імені Святого Миколая кожному третьокласнику подарувала із чарівного мішка по набору цукерок. На завершення вона запропонувала усім стати у хоровод. До дітей приєдналася вчителька Людмила Чернова та завідувач бібліотеки Світлана Батюк. Водячи хоровод усі закликали Святого Миколая неодмінно прийти до кожної української дитини у гості, бо всі вони його люблять і чекають. Святого Миколая вважають прадідом і Діда Мороза, і Санта Клауса, адже на основі його древнього образу з`явились ці казкові персонажі, без яких сьогодні не приходить Новий рік, який так люблять усі : і дорослі, і малі. З Новим роком!!!
16 грудня, напередодні свята, яке так люблять наші діти, бібліотека імені Юрія Збанацького запросила учнів 1- Б СШ №93 на літературну гру-подорож «Із неба в український край іде зимовий Миколай».


Вся малеча очікує в такі дні приємних дарунків та сюрпризів. Саме таким дарунком для наших читайликів стала зустріч з працівником журналу для дітей «Жирафа Рафа» Оленою Човпун. Наша гостя в цікавій ігровій манері ознайомила дітей з журналом, презентувала перший пілотний випуск нового дитячого енциклопедичного журналу ПРО ВСЕ НА СВІТІ «Колосвіт», який стане приємним подарунком для тих, хто мріє подорожувати світом знань. Малечі дуже сподобалась зустріч з «Жирафою Рафою».
Чайними церемоніями "Чаю не п'єте, де здоров'я берете?" відмічали 16 грудня Міжнародний день чаю в центральній районній бібліотеці імені Івана Франка.


У дружньому колі за чашкою ароматного чаю зібрались члени клубу позитивного настрою "Гармонія". Головним хазяїном столу був поважний самовар із традиційними бубликами, далі вишикувались рядками цукерки, печиво, пироги, вазочки з варенням та лимонами. Читачка бібліотеки Валентина Ващук цікаво розповіла про Міжнародний день чаю та про давні традиції японської чайної церемонії. «Божественний напій "зміцнює дух, пом'якшує серце, проганяє втому, пробуджує розум, не дозволяє оселитись лінощам, полегшує тіло...", – так говорили на батьківщині чаю в Китаї. У нас в Україні він зайняв почесне місце як атрибут гостинності та зцілення. Присутні за столом згадували лікувальні властивості чаю, пропонували свої рецепти та ласували духмяним чаєм із меліси, м'яти та чебрецю. Велись безкінечні розмови, лунали пісні, частівки, вірші. З душевною теплотою, щиро вітали іменниників, їх було двоє в цей день, присвячували їм свої поетичні побажання та музичні імпровізації. Бібліотекарі ж присвятили цій події перегляд літератури "Чайна палітра". Набравшись сил від чаїв, позитивних емоцій від спілкування, всі задоволені і щасливі з журналами і книгами із виставки залишили бібліотеку, щоб зустрітися у клубі напередодні Нового року. До нових зустрічей, приємного спілкування та позитивних емоцій, шановні читачі!
Булінг – фізичне або псилогічне знущання серед школярів, на жаль, надзвичайно поширене в усьому світі. Україна не є винятком. А з розвитком інформаційних технологій з’являються й нові її форми, наприклад: кібербулінг –цькування дітей за допомогою електронних повідомлень. Як же запобігти та протидіяти цьому ганебному явищу?


В бібліотеці імені Олександра Копиленка в рамках тижня права відбувся шок-урок «Безпека в шкільному просторі». Рекомендації учням 7-го класу ЗНЗ № 2, щодо дій дитини, яка стала жертвою боулінгу та про способи протидії знущанням над дітьми давали представники Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» – юрист Саєнко Анна й консультант національної дитячої гарячої лінії Ольга Дунебабіна .
До Міжнародного дня захисту прав людини, в рамках тижня правових знань, в бібліотеці ім. Джамбула для учнів гімназії № 34 «Либідь» проведена година права «Актуально: правова грамотність». Мета заходу – ознайомити молодь з азами правової грамотності, що дає путівку в доросле життя.


Людина, народжуючись на світ, уже має право: насамперед, право на життя, на громадянство, право на освіту, на працю, на відпочинок і т. п. Поряд з правами молода людина повинна знати і свої обв’язки: перед собою, перед родиною, перед суспільством. Життя в соціумі передбачає толерантність і чітке знання правових законів, які повинні бути орієнтиром і опорою для молодої людини в її громадянському становленні і формуванні як особистості. Саме в такому розрізі відбувалась розмова з молоддю, яка поступово перейшла в діалог. Працівники бібліотеки презентували перегляд літератури «Основа держави – закон і право». В проведенні години взяла участь провідний спеціаліст Подільського районного Управління юстиції у м. Києві Оксана Гірченко. Бібліотечний колектив та педагоги висловлюють подяку Оксані Іванівні за актуальний діалог з учнівською молоддю.
11 грудня в бібліотеці імені Юрія Збанацького відбулася зустріч учнів 9-Б класу СШ № 93 з працівниками музею історії Десятинної церкви міста Києва.


На зустріч завітали екскурсоводи музею: Литвиненко Ростислав, Гонтар Олександр та викладач історії та права, голова громадської ініціативи «Пам’ятник Володимиру» Мельник Михайло. Наше місто славиться історичними перлинами, однією з таких є Десятинна церква. Гості провели цікавий та захоплюючий екскурс в історію першої кам’яної церкви Київської Русі, яка була споруджена руськими і візантійськими майстрами 988 – 996 рр. за часів князювання Володимира Святославича. Про всі періоди розквіту та занепаду, про відомих людей, які пов’язали життя з цією архітектурною пам’яткою дізналася молодь від людей, які люблять і знають історію свого міста. Бібліотека Юрія Збанацького виносить подяку працівникам музею Десятинної церкви за проведення цікавого та пізнавального заходу.
До Міжнародного дня прав людини 10 грудня бібліотека імені Юрія Збанацького запросила учнів 6-А класу спеціалізованої школи № 193 на правову годину «Права громадян України: запитання – відповіді».


Захід, який проходив в режимі діалогу, провела наша добра знайома, юрист Подільського районного управління юстиції міста Києва – Оксана Гірченко. Юні учасники з цікавістю слухали Оксану Іванівну, після чого задавали різноманітні запитання на правову тематику.
Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах
(стаття 1. Загальна Декларація Прав Людини)

У 1950 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй з метою привернути увагу «людей у всьому світі» до Загальної Декларації прав людини як до загального ідеалу для всіх людей і народів проголосила 10 грудня – Днем прав людини. 55-річчя цієї події відзначилося у бібліотеці сімейного читання імені Садріддіна Айні – інформаційним Днем.


Упродовж усього робочого дня працівники бібліотеки знайомили відвідувачів із текстом Декларації Прав людини. Багато читачів чули і знають про свої права, та мало хто із них сам гортав текст Декларації. Для найменших був роздрукований текст Декларації, адаптований для дітей. Школярі чітко називали Права дитини, а от про існування документу «Права людини», мало хто знав. Багато студентів та старшокласників говорили про те, що їм доводиться готувати повідомлення, готуватися до заліків, писати реферати про права людини і часто розшукують ці матеріали в Інтернеті, а тут, у рідній бібліотеці, зібрано чималий обсяг потрібного тематичного матеріалу, яким вони неодмінно скористаються. Бібліотекар Ольга Соломонюк мала можливість індивідуально поспілкуватися із кожним відвідувачем, говорячи про «Міжнародний Пакт Про Громадянські і Політичні Права». Адже це надзвичайно актуально сьогодні, бо від військових дій потерпають українці на сході, сирійці – в північній частині своєї країни, хоча кожен із них відповідно до даного документу має право на мирне, спокійне життя. Усі читачі впевнені, що сьогодні Організація Об`єднаних Націй докладе усіх зусиль, аби кожна держава світу ВИКОНУВАЛА ДЕКЛАРАЦІЮ ПРАВ ЛЮДИНИ.
10 грудня, з нагоди святкування Міжнародного дня прав людини, бібліотека № 11 запросила учнів 9 класу ЗНЗ № 45 на правовий-ринг «Знаємо свої права – виконуємо свої обов'язки».


«Знати свої права – значить наполовину володіти ними», – наголосила юрист-консультант Подільського центру зайнятості Юлія Кучмій . Фахівець нагадала учням про основні положення Конституції України та «Конвенції про права дитини». Коментуючи вислови відомих філософів про права людини, учні разом з юристом прийшли до висновку, що свобода – не є вседозволеністю, вона дає право робити все, що не шкодить іншим. Учасники спілкування висловлювали аргументовані твердження на захист своєї позиції з того чи іншого питання, дізналися багато нового, того, що знадобиться у подальшому житті, а також аналізували життєві ситуації та показували значущість конституційних обов'язків громадян, формували власне ставлення до прав і свобод людини і громадянина. Учні отримали практичні юридичні поради, роз’яснення норм деяких законів про права неповнолітніх від юристів Осіченко Сніжани та Коширської Наталії. Бібліотекарі підготували тематичний перегляд «Права в твоєму житті». Експонована література сприятиме поповненню знань учнів щодо правових норм і формуванню правової культури.
7 грудня для учнів 2-а класу ЗНЗ № 156 у районній бібліотеці № 123 для дітей відбулася народознавча година "Хліб на столі – щастя на землі".


«Хліб! Яке щире і тепле почуття поваги викликає це слово в серці кожної людини! Споконвіку ведеться в Україні, що хліб у хаті – це багатство, сіль – це гостинність і щирість. Нашу Вітчизну з давніх-давен називають хлібним краєм, бо люди, що живуть тут, завжди були великими працелюбами, вміли гарно обробляти землю і ростити на ній хороші врожаї. Для нашого народу хліб був не просто стравою – це була основа його життя і найдорожча святиня. За давнім звичаєм у кожній хаті мали лежати на столі хліб-сіль», –такими словами розпочала захід провідний бібліотекар Світлана Гуліда. З її розповіді малеча дізналася про історію виникнення хліба, ціну кожної зернини під час голодомору, звичаї та обряди українського народу, які пов'язані з хлібом. Наприкінці зустрічі дітлахи із задоволенням покуштували смачний коровай.
Українська армія! Шлях її створення та формування такий же непростий, як і становлення самостійної держави України. Українське козацтво, Українські січові стрільці, Галицька армія, армія Української народної республіки, Українська повстанська армія, Збройні сили України – так в свій час називалося українське військо, яке було призване боронити націю.


Нинішнє покоління, повинне віддавати шану героям, завдяки яким майорить сьогодні синьо-жовтий прапор свободи в нашій державі Україні. Мужньо боролися і гинули сини України за довгі роки боротьби за незалежність. Про все це дізналися учні 2-б класу ЗНЗ № 156 під час патріотичної години мужності «Нашій армії славу співаємо», яка відбулася 5 грудня у районній бібліотеці № 123 для дітей.
Стрімко плине час… С калейдоскопічною швидкістю за вікном змінюється пейзаж. Яскраве сонце потьмяніло, багрово-червоні і жовті барви золотої осені змінив сірий настирливий дощ. Все частіше зранку замерзають калюжі, з’являється іней, а з ним і перший сніг. Починається зима… Саме в цю пору нас і підстерігають численні недуги. Як вберегтися від сезонних хвороб, а також не хворіти в майбутньому, про велику силу профілактики розповіла учням 2 – 4-х класів ЗНЗ № 10 консультант центру здорового способу життя «Нове життя» Анна Ніколаєва.


Рухливі ігри, за допомогою яких пані Алла продемонструвала дітям різницю між корисними та шкідливими продуктами, а також між здоровим і нездоровим спосо-бом життя, викликали захоплення і непідробну радість школярів. І за вікном ніби розвиднілося, а зовсім розігнала хмари гра, коли діти повинні були уявити себе на березі морі під яскравим пекучим сонцем, промінням якого вони мали наповнити своє дитяче серце, та поділитися цим світлом зі своїми рідними й близькими. Не лишилися осторонь від цього свята здорового способу життя і співробітники біб-ліотеки. Ними була підготовлена книжкова виставка «Стежкою добра та здоров’я», а завідувачка Людмила Бабіна провела веселу і цікаву гру-вікторину «Що треба знати, щоб здоров’я мати», більшість запитань якої були присвячені оздоровленню та під-вищенню благополуччя української нації. Зустріч закінчили напутніми рядками:
Вам долать нові вершини,
Ви – майбутнє України
Щоб творити і дерзати,
То здоров’я треба мати!
Вийшов новий номер вісника «Кієвъ Градъ», ознайомитись з яким можна за посиланням нижче. У номері надруковано дві статті бібліографа бібліотеки імені Олександра Грибоєдова Кононюк Дар`ї: «Незвідані вулички Подолу» та «Метаморфози Хрещатого парку».
http://kievgrad.org/load/1/9_9_dekabr_2015/1-1-0-9


«Всі мають право знати про права» – так називалася година корисної інформації, на яку до бібліотеки Дружби народів було запрошено учнів 7 «Б» класу спеціалізованої школи № 193. В рамках проведення Всеукраїнського тижня права для них була організована зустріч з юристом Подільського районного управління юстиції у м. Києві Оксаною Іванівною Гірченко.


Вона в цікавій формі розповіла про права і обов’язки підлітків, навела типові приклади з життя, роздала друковані закладки-рекомендації «Уроки права – уроки життя», які зацікавили учнів. Вони живо реагували на розповідь юриста, задавали питання, а потім особисто спілкувалися на різноманітні теми. На заході булло презентовано книжкову виставку-пораду «Уроки права – уроки життя». Завідувач бібліотеки Ірина Іванівна Соколова провела для учнів екскурсію всіма відділами бібліотеки, розповіла про послуги, які можна отримати в бібліотеці, ставши її читачами. Традиційно гостям було подаровано рекламні листівки-запрошення. Година корисної інформації зацікавила учнів, вони отримали уроки правової просвіти від досвідченого фахівця.
До бібліотеки Дружби народів на вечір коротких книжкових побачень «На гостину до української книги» 3 грудня завітали учні 9«Б » класу ЗНЗ № 6 у супроводі бібліотекаря школи Яновської Ольги Віталіївни.


Провідний бібліотекар Ніна Іванівна Онищенко провела огляд літератури відомих українських авторів – Василя Симоненка, Бориса Олійника, Дмитра Павличка, Юрія Андруховича, Раїси Іванченко, Василя Шкляра, Сергія Жадана та інших. Особливу увагу було приділено творчості Ліни Костенко, її поетичним, прозовим творам, перекладам, серед них: «Мадонна перехресть», «Річка Герекліта», «Записки українського самашедшого» тощо. Не залишилися без уваги книги іменитих авторів – Юрія Мушкетика, Павла Загребельного, Михайла Старицького, Володимира Малика, які змальовували в своїх творах історичні події епохи українського козацтва тощо. Серед коротких книжкових побачень була розповідь про книги лауреата Нобелівської премії 2015 року з літератури – білоруської письменниці українського походження Світлани Алексієвич. Її книги «Чорнобильська молитва», «У войны не женское лицо» і зараз користуються попитом серед користувачів. Дуже зворушливою була розповідь бібліотекаря про зустріч з Раїсою Петрівною Іванченко, яка нещодавно відбулася в Будинку письменників. Вона показала книжки, подаровані автором, і розповіла про них, зокрема: «Колесо часу», «Возсіяло і в нас світло розуму», «Раби Києва не мовчали». Зустріч із книгою для учнів не завершилася проведеним заходом, їм була запропонована екскурсія, яка супроводжувалася розповіддю завідувачки бібліотеки Ірини Соколової про відділи книгозбірні, Інтернет-центр, про послуги, які можна отримати в бібліотеці, про можливості користування МБА та ВСО тощо. Відбулася дискусія про паперову та електронну книгу, про важливість читання у житті молодої людини та багато іншого. Учні задавали цікаві запитання, на які отримали вичерпні відповіді від фахівців бібліотеки. Вечір коротких книжкових побачень зацікавив юних гостей, вони записалися до бібліотеки і взяли книги додому. На спогад про зустріч вони отримали рекламні листівки-запрошення, що дозволять їм дізнатися ще більше про бібліотеку: зможуть звернутися до її сторінок в соціальних мережах та сторінки на сайті ЦБС Подільського району, зателефонувати до бібліотеки за наданими телефонами чи скористатись електронною адресою.
3 грудня в центральній районній бібліотеці імені Івана Франка зібрались читачі бібліотеки, члени клубу "Гармонія", представники Ради ветеранів, волонтери району та працівники реабілітаційного центру дітей-інвалідів на концерт "Життя – яскраве".


Перед початком концерту з вступним словом виступила Тетяна Абакумова – начальник організаційного-розпорядчого відділу управління праці та соціального захисту Подільського району, яка поздоровила всіх з днем волонтера та Міжнародним днем інвалідів. Марія Іванівна Полянська коротко розповіла про волонтерський рух, його значення в соціальному житті України, про діяльність волонтерів району, їх гуманність, доброчинність та відповідальність. Кращих волонтерів нагородили почесними грамотами. Творчий колектив клубу "Гармонія" представив концерт "Циганські наспіви". Яскраві костюми, запальні циганські пісні, музика та танці звучали в залі протягом години, звеселяючи та піднімаючи настрій. Своїм концертом учасники ансамблю, серед яких є інваліди, довели, що життя можна зробити яскравим, незважаючи на всі негаразди.
На календарі зима, а за віконцем все ще осінь. Зима в цьому році якась забудькувата , вона не дуже квапиться потішити дітвору пухнастими заметами та ковзанками. Але, не дивлячись на безлад у природі, дивлячись на календар, зрозуміло, що настає пора чарівних свят. А де свята там і подарунки, які варто готувати заздалегідь. Така думка учнів 3-А класу ліцею «Всесвіт», які 3 грудня завітали до бібліотеки імені Олександра Копиленка у пошуках цікавих ідей на майстер-клас «Новорічне мереживо».


Бібліотекарі не розгубилися й одразу ж запропонували їм безпрограшний варіант – святкові листівки, зроблені у техніці квіллінг. 3-А вагався недовго і всі разом розпочали створювати новорічну ялинку, але не звичайну, а напівоб’ємну з вузеньких паперових стрічок. Для створення нашої ялинки треба було скрутити 28 спіральок, приклеїти їх до картону у вигляді пірамідки. Прикрашати ялинку можна було всім, що підкаже фантазія: зірочками, намистинками, спіральками меншого розміру, тощо. Тож на батьків малечі чекає приємний сюрприз. А що з цього вийшло – розкаже фото-звіт нижче.
Архів новин